Ohlédnutí za Celostátním setkáním mládeže

Novinka

28.08.2017

Od jedné účastnice/pořadatelky:


... na konci jsme ještě dostali dopis od šéfa pořadatelů s moc pěkným svědectvím (jenom pro upřesnění, celou dobu se o naši bezpečnost staralo spoustu policistů:Dnes jsme byli na poslední schůzce s Policií a ředitel policistů i všichni další plukovníci říkali, že takovouto akci ještě nezažili, a že to pro ně bylo obohacující. Chválili nejen organizátory akce, ale i všechny pořadatele, kteří tu akci fyzicky "odstáli" na svých pozicích. Plukovník ředitel také říkal následující příběh (pro autentičnost parafrázuji):


"Ti naši policisté nejsou na takovéto zacházení zvyklí. Nikdo na ně nenadával, neplival ani neházel dlažební kostky. První dva dny stáli s otevřenou pusou a koukali, jak lidé spořádaně chodí, zdraví je a děkují jim za službu. Teď jsou všichni takoví rozněžnělí. V neděli večer jsme měli fotbalové fanoušky, což byl pro nás návrat do reality. Stalo se, že nějací chuligáni se opili a pak cestou na vlak rozbili okno, převrátili značku a rozkopali plot. Normálně by naši policisté jen přemýšleli, jestli to byl přestupek nebo trestný čin, ale tentokrát ty chuligány naložili do auta, dovezli k plotu a nechali ho spravit. Převezli ke značce a nechali ji postavit. Přivezli před dům a řekli: "A teď se té paní omluvíte." Chuligáni zaklepali, omluvili se a pak už nebylo třeba řešit nějaké přestupkové řízení, protože proběhlo morální řízení...."


Tohle je důkaz, že snažit se dělat dobro se nikdy neztratí. Nemyslím si, že by příští neděli šli všichni policisté na mši svatou, ale jsem přesvědčen, že se v nich to dobré neztratí. A tak nás chci povzbudit k tomu, abychom si nenechali ničím překazit snahu budovat Boží Království! Možná se nám zdá, že děláme věci, které jsou zbytečné. Materialistickýma očima ano, ale my máme výhodu Božího pohledu, který vidí každé sebemenší dobro! A tak opravdu díky za každý i neviditelný dobrý skutek, díky kterému mohl Bůh opravdu a živě působit.